Informace o destinacích (místopisy)

Království Saúdské Arábie

Jedním z nejoblíbenějších míst pro zahájení své nové kariéry pro naše zdravotníky je Království Saúdské Arábie.

Saudská ArábiePatří mezi  nejbohatší země světa a najdeme ji na mapě v rozsáhlém území Arabského poloostrova. Finanční nabídky pro zdravotníky jsou zde zcela jednoznačně nejvyšší a to i díky nerostnému bohatství. Díky nízkým životním nákladům je možné uspořit převážnou většinu finančních prostředků. Naši zdravotníci si udělali v této zemi opravdu dobré jméno i díky dlouholeté spolupráci firmy Eurostaff s prestižními nemocnicemi v Království Saúdské Arábie. Zprostředkovali jsme již stovkám zdravotníků zajímavé pracovní nabídky, a to i opakovaně. Velkou výhodou této destinace je, že se zde lze uplatnit i s nižší úrovní znalosti anglického jazyka oproti ostatním destinacím. Máme již dlouholetou zkušenost s výukou obecné i odborné angličtiny. Království Saúdské Arábie je tedy vstupní branou pro všechny další destinace ve světě.
 
Království Saúdské Arábie se administrativně dělí na třináct provincií. Hlavním a největším městem země je Rijád (Riyadh). Dalšími velkými městy jsou Džidda (Jeddah), Mekka (Mecca), Medina, Damman, Ta'if, Buraydah, Tabuk, Khamis Mushait, Abha a Al-Khubar.

Saúdská Arábie je momentálně velmi bohatou zemí. Její bohatství pochází z ropy a zemního plynu. Země má podle odhadů 20 % celosvětových zásob ropy a je členem OPEC (Organizace zemí vyvážejících ropu). Vedení země pracuje na diverzifikaci průmyslu, existuje plán na postavení šesti zcela nových průmyslových center, přičemž by každé mělo být zaměřeno na jiné průmyslové odvětví. Saúdská Arábie rovněž vynakládá velké prostředky na univerzitní vzdělání. Tato země je pozoruhodná i svým propojením orientu s moderními stavbami a měnící se tváří všech důležitých milníků nové doby.

RIYADH (Rijád)

RIYADH (Rijád), hlavní město království, je moderní metropolí, kde je velice atraktivní a bohatý život. Víte, že rijád znamená oáza? Najdete zde skutečný Babylon. Přichází sem lidé z 56 zemí světa, aby zde pospolu žili společenským životem na mezinárodní úrovni. Nejvíce našich uchazečů míří právě do Rijádu, proto zde naleznete velký počet Čechů a Slováků.

JEDDAH (Džida)

Další destinací je JEDDAH (Džida), přímořské město u Rudého moře. Je oblíbenou destinací nejen pracovní, ale i výletní. Mnoho zdravotníků sem odjíždí na prodloužené víkendy z Rijádu za vodními sporty i relaxací. Toto město je v pořadí druhé největší město Království Saúdské Arábie. Jeddah je  mnohem poklidnějším místem, než hlavní město Rijád. Do tohoto města také zprostředkováváme pracovní kontrakty, a to především do nemocnice King Fisal Specialist Hospital (KFSH).

Dalšími destinacemi jsou nemocnice ve městech Dammám, Al Khobar a Al Ahsa u pobřeží Perského zálivu při hranicích s výletními destinacemi Bahrajnem a Katarem.

Odkaz na Wikipedii

Katar

qatarKatar patří mezi nejbohatší země světa i díky svému  nerostnému bohatství. Je zemí,  která svým obyvatelům nabízí mnoho příležitostí ke kulturnímu, společenskému a sportovnímu vyžití. Velkou výhodou je blízkost moře.

Oblast státu Katar se nalézá na malém poloostrově v Perském zálivu, většina nejvýznamnějších měst pak leží bezprostředně na pobřeží, a tak se především hlavní město Dauhá může kromě nejmodernější architektury pyšnit krásnými plážemi.

Odkaz na Wikipedii

Spojené arabské emiráty (SAE)

SAESpojené arabské emiráty byly jednou z prvních zemí na Arabském poloostrově, které se před několika lety rozhodly začít dynamicky zvyšovat svou přitažlivost za účelem přilákání světového turistického průmyslu. SAE se neustále rychle rozvíjejí a překvapují nás svým bohatstvím a moderností. Jsou velice vyhledávanou destinací, kterou navštěvují zdravotníci na víkendy a krátké dovolené ze Saúdské Arábie. Podle hesla v Saudi vydělávat a žít a občas utrácet v Dubaji.
Dubaj, nejznámější z emirátů, ale i hlavní město Abu Dhabi, návštěvníky okouzluje svou architekturou, možnostmi nakupování a různými turistickými atrakcemi.

Odkaz na Wikipedii

Bahrajn

Bahrajn je malé pouštní království. Na jeho území, které představuje více než 700 kilometrů čtverečních plochy, žije kolem osmi set tisíc obyvatel. Jeho rozloha se však stále mění kvůli budování umělých násypů. Hlavním městem je stopadesátitisícová Manama, významný je též sousední Muharrak. Toto  království narazilo ve třicátých letech jako jeden z prvních států Zálivu na ropu, což jej postavilo do výhodné pozice mezi okolními státy. Nabytý kapitál posloužil k rozvoji celé země, zejména v oblasti vzdělání a zdravotní péče. Nikdy však nedosáhlo takové úrovně, jako například Kuvajt nebo Saúdská Arábie.

Odkaz na Wikipedii

Velká Británie

Velká Británie je evropskou zemí a tudíž je nám kulturně i společensky velmi blízkou krajinou.

AngliePracovní i veřejný život zde probíhá podobně jako u nás. Nemá smysl zde VB popisovat, neboť dostupných informací je opravdu hodně.

Teprve po registraci můžeme začít proces umisťování do  nemocnic řetězce National Health Service a nebo do soukromých zařízení. Registrace ale ještě neznamená, že kandidát pracovní místo získá. Předešlá praxe v Saúdské Arábii jistě pomůže vzhledem k lepší úrovni znalosti angličtiny a pracovním postupům získaným v akreditovaných zahraničních nemocnicích. Výhoda VB je kultura evropského stylu a snadnější dostupnost z České a Slovenské republiky oproti zemím arabského světa. Vzhledem k tomu, že si zde veškeré životní náklady kandidát hradí a také platí poměrně vysoké daně, potenciál úspor je výrazně nižší, než jak je tomu ve finančně nejatraktivnější Saúdské Arábii. Zdravotnická zařízení ve značné míře preferují především velmi kvalitní uchazeče, kteří se kvalifikují díky předchozí pracovní zkušenosti v anglicky hovořícím prostředí, případně disponují angličtinou na výborné úrovni.

Ve Velké Británii (VB)

Nevýhodou Velké Británie je, že prvním krokem, který musí uchazeč absolvovat je vyřízení registrace u NMC

Kontakt na NMC:

Email:    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web:    http://www.nmc-uk.org
Phone: +44 (0) 20 7333 6600/6611
Fax: +44 (0) 20 7436 2924
Write: Registration Services
Nursing and Midwifery Council
European Union Department
23 Portland Place
London W1B 1PZ
UK
 
Odkaz na Wikipedii

Máte zájem o práci v jedné z těchto zemí? Klikněte na více informací

EuroStaff CZ s.r.o.

Plzeňská 140/235
155 00 Praha 515

+420 605 130 576
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © Eurostaff s.r.o. | Informace o zpracování osobních údajů
Webmaster: firmam.cz | log